Strojní konstrukce

Konstrukční kancelář

vecHlavním cílem společnosti ISTECH s.r.o. v oblasti konstrukce a vývoje je poskytovat našim zákazníkům službu, příp. hotový produkt, splňující přesně jejich požadavky. K tomu, abychom tento závazek mohli splnit, využíváme moderní technologie z oblasti virtuálního navrhování, pevnostních výpočtů, digitalizacenebo rapid prototypingu. Své práci věnujeme maximální úsilí a navíc do ní vnášíme kreativní myšlení a inovativní přístup. To našim zákazníkům pomáhá být o krok napřed před konkurencí.

Nabízené služby

  • Návrh, výroba a dodávky strojních zařízení – navrhujeme a dodáváme jednoúčelové stroje, měřící stanice, kompletační přípravky a stoly. Máme zkušenosti s návrhy robotických pracovišť, efektorů pro roboty, manipulátorů, apod. K návrhu používáme elektrické i pneumatické prvky a konstrukční hliníkové stavebnice šetřící hmotnost zjednodušující montáž.
  • Návrhy plechových dílů, plastových dílů, odlitků – návrhy dílů s ohledem na vyrobitelnost a technologické požadavky.
  • Tvorba dokumentace, digitalizace, 3D modelování – vytváříme výrobní a technickou dokumentaci pro výrobu zařízení dle požadavků norem nebo zvyklostí zákazníka
  • Designové návrhy a studie – ve spolupráci s designery jsme schopni navrhovaným výrobkům dát i přidanou hodnotu v podobě designových tvarů sledujících aktuální trendy.
  • Statické, dynamické a teplotní výpočty dílů a konstrukcí – provádíme pevnostní analýzy dílů a sestav pomocí FEM analýz s využitím specializovaných softwarů. Posuzujeme chování dílů po působení vnějších vlivů, a to nejen z hlediska pevnosti, ale i deformací a teplotního působení. Díky znalosti norem Eurokódu posuzujeme i chování konstrukcí ve stavebnictví vlivem působení klimatických zatížení.
  • Návrhy pracoviště a dispozice, ergonomické studie – vytváříme 3D modely a vizualizace kompletních pracovišť s ohledem na ergonomii a ekonomický provoz, na základě kterých zákazník dokáže posoudit vhodnost daného řešení a vytvořit tak optimální pracoviště.
  • Externí engineering u zákazníka – v případě potřeby a požadavku zákazníka můžeme dočasně dosadit naše konstruktéry přímo na pracoviště zákazníka, čímž dokážeme řešit aktuální výpadek pracovních sil zákazníka.

Software

SolidWorksKvalitu a výkon konstrukční práce lze značně ovlivnit využitím nejmodernějších softwarových aplikací. Spojení modelovacích a konstrukčních nástrojů s moderními technologiemi nám dává široký potenciál, nejen pro další rozvoj firmy, ale také pro možnosti široké spolupráce v nejrůznějších oblastech například výroby či vývoje strojního zařízení. K naší práci využíváme aktuální verze softwaru SolidWorks Premium a SolidWorks Simulation.

Referenční a realizované projekty najdete v sekce Reference. Pro více informací nebo konkrétní poptávku nás prosím kontaktujte.